Crna Gora je zauzela 12. mjesto na Svjetskom prvenstvu

Kadetkinje porazom od Brazila okončale učešće na planetarnom šampionatu u Kini

Ženska kadetska rukometna selekcija Crne Gore ušešće na Svjetskom prvenstvu u Kini završila je na 12. poziciji.

U meču za plasman, izabranice Tatjane Jeraminok poražene su od Brazila 21:28, pa su nastup na planetarnoj smotri završile sa po dvije pobjede i remija, te tri poraza.

Nina Ramusović je bila najefikasnija sa šest golova, dok je Ksenija Kuzman četiri puta zatresla mrežu rivalki. Teodora Rončević je upisala šest odbrana.

Nakon prvog poluvremena bilo je 10:10, a naša reprezentacija posljednji put je vodila u 33. minutu kada je imala dva gola prednosti - 13:11.

Brazilke su tada postigle pet vezanih pogodaka za vođstvo 16:13, a pitanje pobjednika riješile su u 50. minutu kada su povele 23:17, posle nove serije 5:0.

Izvor:Pobjeda