Pobjeda Dečića i Budućnosti

Pobjede Dečića i Budućnosti u 34. kolu Meridianbet Prve lige nakon kojih Tuzani ostaju na pol poziciji u borbi za titulu pred završne dvije runde sa tri boda više od Podgoričana.

Ekipa Milorada Pekovića revanširala se Jezeru za poraz u polufinalu Kupa prije četiri dana.

Darko Zorić je već u trećem minutu dao vodeći gol za Dečić, da bi pola sata prije kraja Oliver Šarkić sa penala ovjerio trijumf.

Dečiću je u posljednja tri kola dovoljna jedna pobjeda kako bi prvi put postao šampion Crne Gore.

Prvu meč loptu za titulu imaće sljedeće subote u Nikšiću, dok će u posljednjem kolu dočekati Arsenal.

Budućnost se mučila protiv Jedinstva do 65. minuta, onda za kratko vrijeme riješila meč.

Penal je iskoristio Đorđe Despotović, a nedugo zatim pogodio je i Petar Grbić.

Mornar je “blindirao” treće mjesto ubjedljivom pobjedom nad Rudarom 3:0, a Pljevljaci su sve bliži direktnoj selidbi u Drugu ligu.

Mladost iz Donje Gorice, koja će izvjesno u baraž za opstanak je poslije velike borbe i drame savladala Sutjesku sa 3:2.

U primorskom derbiju Primorac i Arsenal podijelili su bodove, 2:2.