Domračevoj zlato u bijatlonu
Darija Domračeva

Zimske olimpijse igre u Sočiju

Bjeloruska bijatlonka Darija Domračeva osvojila je zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju u trci na 15 kilometara.

Srebro je pripalo Selini Gasparin iz Švajcarske, dok se na trećem mjestu pobjedničkog postolja našla još jedna Bjeloruskinja, Nadežda Skardino.

Domračeva je trku na 15 kilometara završila za 43 minuta, 19 sekundi i šest desetinki, a na strelištu je zabilježila samo jedan promašaj u stojećem stavu.

Drugoplasirana Gasparin za Domračevom je zaostala 1:15.7 minuta, dok je Skardino bila 1:38.2 iza svoje sunarodnice.

Švajčarska bijatlonka i Skadrino su trku završile bez promašaja, ali ni uprkos tome nisu uspjele da budu konkurentne za zlatnu medalju.

Četvrto mjesto zauzela je Čehinja Gabrijela Sukulova, dok je peta bila Anais Beskon iz Francuske.

Domračevoj je ovo treća medalja na Zimskim olimpijskim igrama, a druga zlatna na Igrama u Sočiju, pošto je prethodno pobijedila u trci na deset kilometara.