Crnogorske "Lavice"

Pobjeda u Češkoj

"Lavice" napravile odlučujući korak ka EP

Ženska rukometna reprezentacija Crna Gore pobijedila je danas u Mostu selekciju Češke 24:23 (11:10), u utakmici trećeg kola treće grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj i Mađarskoj.

Crnogorska selekcija je tom pobjedom, trećom u dosadašnjem dijelu takmičenja, napravila odlučujući korak ka plasmanu na šampionat.

Češka je doživjela prvi poraz, nakon dva startna trijumfa.

Crnogorske rukometašice tokom cijelog meča bile su u vođstvu, koje je u 16. minutu iznosilo i pet golova (8:3).

U posljednjih deset minuta imale su prednost od četiri gola, ali su dozvolile rivalu da smanji zaostatak i ublaži poraz.

Domaćin je samo jednom bio u vođstvu (1:0), a u drugom poluvremenu samo je dva puta uspio da izjednači rezultat (17:17, 18:18).

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Jovanka Radičević sa šest, dok su po četiri pogotka postigle Radmila Petrović i Suzana Lazović.

U češkom timu najbolja je bila Iveta Luzumova sa sedam pogodaka.

Novi duel istih rivala na programu je u nedjelju u Bijelom Polju.