Makedonija remizirala sa Češkom, a Mađarska sa Islandom
Makedonija i Češka remizirale

EURO u Danskoj

U prvoj utakmici drugog kola grupe B na Europskom prvenstvu u Danskoj, Mađarska i Island odigrali su 27:27.

Mađari su bolje otvorili utakmicu, brzo su došli do tri, a kasnije i do četiri pogotka razlike (10:6), ali su na odmor ipak otišli s minimalnim vođstvom (16:15).

U nastavku se rezultat nekoliko puta okretao, a u samoj završnici odigrala se prava drama. Island je vodio 27:26, a osam sekundi prije kraja izjednačio je Mate Lekai. Island je tada zatražio minut odmora, ali nije mu pomoglo jer nije realizovao posljednji napad.

Mađarima je to prvi bod na prvenstvu, a Islanđanima treći.

Mađarsku je predvodio Gabor Ancsin sa sedam golova, dok je kod Islanda najbolji bio Palmarsson s osam golova.

A slična utakmica odigrala se i u grupi A, Makedonija i Češka odigrale su 24:24. Česi su minimalno vodili na poluvremenu, a u nastavku su obje reprezentacije po nekoliko puta bile u vođstvu. Konačan rezultat postavio je Pavel Horak minut prije kraja.

Kiril Lazarov postigao je pola pogodaka Makedonije, 12 puta se upisao u strijelce, dok je Češku s osam golova predvodio Horak.