Mlađan Janović: Idemo u Barselonu po odličan rezultat!
"Idemo u Barselonu po odličan rezultat! "

Naprijed ajkule!

Sa nestrpljenjem se čeka start šampionata svijeta za vetrpoliste i mečevi crnogorskih ’’ajkula’’, od kojih, opravdano, uvijek očekujemo visoke domete. Crnogorska ekspedicija danas putuje za Barselonu, koja će biti domaćin smotre najboljih selekcija svijeta, a da u jedan od najljepših evropskih gradova putuju sa najvećim ambicijima, poručio je za Portal Analitika, reprezentativac Mlađan Janović.

’’Pripreme su protekle u najboljem mogućem redu. Napokon da su pripreme bile kratke, i da smo za to vrijeme uspjeli da napravimo dobar rezultat na turnirima na kojima smo učestvovali. Uspjeli smo i da podignemo formu, kako fizički tako i taktički.’’

Na startu šampionata, u ponedjeljak od 9 sati i 30 minuta, rival će biti selekcija Grčke.

’’Biće teže jer je to prva utakmica, utakmica kojom se otvara Svjetsko prvenstvo. Ovaj rezultat od 11:4 iz Madjarske nije bio realan. Sa njima smo igrali 6:6 u Grčkoj. Očekuje nas sigurno jako težak meč, jer i mi i Španija i Grci, želimo to prvo mjesto u grupi, jer bi tako imali lakši posao u nastavku šampionata, to jest lakši plasman u četvrtfinale.’’

’’Ajkule’’ uvijek idu na medalju, a tako je i sada, jer posjeduju ogroman kvalitet, a i iskustvo, koje ih može odvesti do odličja.

’’Prije su to ipak bile želje, jer je tim bio i mlad, i dolazili smo svi za željom da se dokažemo. Sada smo svi igrači koji igramo u najboljim evropskim klubovima, i koji smo stasali i imamo veliko iskustvo. Napokon, mogu da kažem da u Barselonu idemo sa ciljem da zabilježimo što bolji rezultat, bolji nego na prošlim svjetskim šampionatima. Iako nijesmo imali sreće prilikom žrijeba, ne tražim alibi, ali vjerujem da možemo do odličnog rezultata. A imamo i veliki kvalitet.’’

Nakon duela sa Grčkom u ponedjeljak, Crna Gora će u srijedu od 21 sat i 30 minuta igrati sa Španijom, a u petak od 17 i 30 sa Novim Zelandom.