Pobjeda na otvaranju sezone u Morači: Budućnost bolja od FMP-a
ilustracija

Košarkaši Budućnost VOLI-ja slavili su na otvaranju sezone Admiral bet ABA lige protiv FMP-a sa 82: 72 (26:20, 20:17, 18:22, 18:13).

U jednom energičnom meču, sa puno kontakata, naši momci su pokazali borbenu igru, sa osicilacijama u drugom poluvremenu, navode iz podgoričkog kluba.

Trener "plavo-bijelih" Aleksandar Džikić odlučio se za startnu petorku Džastin Kobs, Di Džej Sili, Vladimir Micov, Filip Barović i Vili Rid.

Džastin Kobs je postigao prve poene za Budućnost u novoj sezoni Admiral bet ABA lige, šutem sa njegove omiljene pozicije - poludistance.

Dobra rola Filipa Barovića, povratnika u naše redove, na samom startu.

Popularni "Džimi Barka" je sa dva horoga donio ranu prednost.  Na Barovića je odličnu igu u reketu nastavio Vili Rid.

Američki centar je posebno bio precizan sa linije slobodnih bacnja gdje je u prvoj četvrtini šutirao 5/6.

"Naši momci su pokazali dobru igru u prvoj dionici, energičnu, požrtvovanu u odbrani.

Petar Popović je dao odličan doprinos sa klupe, prvo trojkom, a onda i plaganjem iz kontre, nakon čega smo prvi put na utakmici otišli na dvocifrenu prednost nakon nepuna tri minuta druge četvrtine.

Gosti iz Železnika su potom imali mini nalet, ali je on odličnom odbranom "plavih" zaustavljen.

Protivniku u prvom poluvremenu nismo dozvolili ni jedan ofanzivni skok.

Gosti iz Železnika bolje otvaraju drugo poluvrijeme i serijom 9:2 tope našu prednost.

Naši košarkaši su ušli i u problem sa ličnim greškama. Izdvajamo dvije trojke Džastina Kobsa, kao i lob pas Popovića za Zorana Nikolića", saopšteno je iz Budućnost Voli.

Gosti i posljednju četvrtinu bolje otvaraju, a nakon dva minuta igre uspjeli su i da povedu.

Džikićevi momci su imali problem sa šutem spolja, ali su to nadomsjetili požrtvovanošću, pogotovo na ofanzivnom skoku.

Ponovo odlična rola za Petra Popovića, koji je sa dva ulaza, kod egal rezultata održavao blagu prednost, da bi Di Džej Sili sa trojkom prednost "plavih" povećao na sedam poena, i gosti više nisu hvatali priključak.

Džastin Kobs postigao je 18 poena, Di Džej Sili 13, Petar Popović je dao 12, Vili Rid 11 poena.