Urugvaj deklasirao Rusiju, preokret S.Arabije u nadoknadi

Svjetsko prvenstvo u Rusiji

Fudbaleri Urugvaja pobijedili su danas Rusiju sa 3:0 i zauzeli prvo mjesto u Grupi A na Svjetskom prvenstvu.

Urugvaj je vodio u Samari pogotkom Luisa Suaresa u 10. minutu, a potom je u 23. Denis Čerišjov postigao autogol. Konačnih 3:0 u 90. je postavio Edinson Kavani.

Rusija je od 36. imala igrača manje, posle drugog žutog kartona Igora Smoljnikova.

Južnoamerička reprezentacija je sa maksimalnih devet bodova zauzela prvo mjesto, dok će Rusija sa drugog ići u narednu fazu.

Urugvaj će se tako sastati sa drugoplasiranom ekipom iz Grupe B, a Rusija sa onom koja završi kao prva.

Španija i Portugal u Grupi B imaju po četiri boda, jedan više od Irana, dok je Maroko poslednji bez učinka.

Utakmice Iran Portugal i Španija Maroko igraće se večeras od 20.00 u Saransku i Kalinjingradu.

Reprezentacija Saudijske Arabije pobijedila je u drugoj utakmici Grupe A Egipat sa 2:1 i zauzela treće mjesto.

Egipat je vodio pogotkom Mohameda Salaha u 22. minutu, a izjednačenje Arabiji u šestom minutu nadoknade poluvremena donio je Salman Al Faraž iz penala.

Pobjedu Saudijskoj Arabiji doneo je Al Davsari u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

2018062523113774735073064Web

Saudijska Arabija je pre gola iz penala imala jedanaesterac, ali je šut Fahada Al Muvalada u 41. minutu odbranio golman Egipta Esam El Hadari.

El Hadari je ušao u istoriju svetskih prvenstava u fudbalu, pošto je sa 45 godina i pet meseci postao najstariji igrač.