Crna Gora prvak Evrope!

Preko Španije do trona

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači godište 2000. i mlađi, prvak je Evrope!

Naši momci savladali su u finalu Evropskog prvenstva na Malti selekciju Španije nakon peteraca 11:10, u regularnom dijelu bilo je 7:7.

Veliki uspjeh naše selekcije koja je ovim trijumfom pokazala da Crna Gora ne mora da brine za budućnost.

Prieto Ernandez je finale otvorio golom nakon 30 sekundi igre, a izjednačenje je donio Mačić u trećem minutu. Jedanaest sekundi do kraja dionice Jančić je pogodio za preokret, 2:1 za Crnu Goru nakon prve četvrtine.

Španci su ponovo bolje otvorili četvrtinu, precizan je bio Alkon, Ali je novo vođstvo Crnoj Gori donio Vučurović, 3:2. Sa dva gola u posljednja dva ipo minuta Španci su na pauzu otišli sa prednošću od 4:3.

I početak treće četvrtine pripao je ''furiji'', Karne je pogodio za plus dva, a smanjio je na sredini dionice Vučurović, iskoristili smo prednost igrača više. Već u sljedećem napadu Karne je ponovo pogodio za 6:4, što je bio i rezultat pred posljednjih osam minuta.

Za razliku od prve tri, posljednju smo mi otvorili golom, Vučurović je bio precizan sa peterca. Odbranili smo se u nekoliko navrata, i odličnu odbranu nagradili golom, izjednačenje je donio Murišić tri minuta prije kraja, 6:6.

Već u našem sljedećem napadu Radović donosi preokret, tri vezana gola Crne Gore za vođstvo od 7:6. Nakon tajm-auta Španci su sa igračem više izjednačili, na minut i 27 sekundi do kraja. Imali smo posljednji napad, Mirović je zatražio tajm-aut na 32 sekunde do isteka, ali ga nijesmo iskoristili, pa se pristupilo izvođenju peteraca.

Prvi su šutirali Španci, pogodio je Karne, ali je uzvratio i Vučurović za 8:8. Ećevarija je bio precizan na startu druge serije, i Radović siguran za 9:9. Bertran promašuje u trećoj seriji, Drašković pogađa za 10:9. Četvrta serija Alegre Lopez pogađa, precizan i Mačić za 11:10. Prijeto promašuje, Crna Gora je prvak Evrope!

''Čestitam igračima, stručnom štabu i svim ljudima koji su bili uz ovu selekciju od početka priprema pa do ovog nevjerovatnog rezultata. Kada osvojite zlato na velikom takmičenju, suvišno je išta govoriti. Ovo je dokaz da se velikim radom, trudom i zalaganjem može doći do najsjajnijeg odličja. Stvarno smo radili izuzetno naporno tokom cijelog ljeta, imali smo problema i sa virusima, povredama, bili smo skromni i za cilj postavili plasman u četvrtfinale, a na kraju došli do prvaka Evrope. Nijesmo dobro otvorili šampionat nakon poraza od Hrvatske, te Mađarske, ali smo polako podizali formu iz meča u meč, slavili u dva izuzetno teška meča sa Italijom i Rusijom, i na kraju pobijedili selekciju koja je do finala došla preko Srbije i Mađarske, što dovoljno govori o njihovom kvalitetu. Još jednom sve čestitike momci, zaslužili su ovu medalju'', kazao je trener Miodrag Mirović nakon meča.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Vučurović sa četiri gola, po dva su postigli Mačić i Radović, a po jedan Drašković, Murišić i Jančić.