Rukometaši Španije su novi prvaci svijeta!

FEŠTA U BARSELONI

"Crvena furija" je u finalu u Barseloni pregazila Dansku sa 35:18 (18:10) i proslavila titulu u prepunoj dvorani "Sant Đordi"

Očekivalo se da će završni meč 23. Mundijala biti spektakularan, ali od toga nije bilo ništa - Danci su bili nemoćni u pozicionom napadu, Španci su im potpuno zaustavili kontre i konstantno povećavali prednost.

Pobjednik se mogao naslutiti već na poluvremenu, kada je bilo 18:10, ali je to bio uvod u spektakularnu seriju - "crvena furija" je vezala osam golova i došla do ogromnih plus 15 (26:11).

Nakon tog pogotka defanzivnog specijaliste Virana Morosa u 40. minutu, bilo je jasno da će Danci doživjeti brodolom.

Čak je i selektor Španije Valero Rivera zbunjeno gledao šta se dešava, nije mogao da vjeruje kako njegovi izabranici dominiraju, baš kao ni njegov kolega sa klupe Danske Ulrik Vilbek.

U 54. minutu je bilo rekordnih plus 18 (33:15), fešta u Barseloni je bila potpuna...

Briljirao je Đoan Kanjeljas sa sedam golova, sin selektora Valero Rivera Folć je dodao šest, najbolji pivot svijeta Đulen Aginagalde pet, Arpad Šterbik je imao 14 odbrana...

Kasper Sendergard i Henrik Melgard su bili najefikasniji u redovima evropskog prvaka sa po četiri pogotka.

(izvor:Vijesti)