Francuska prvi finalista!
Ilustracija

Evropsko prvenstvo u Danskoj

Rukometaši Francuske prvi su finalisti Evropskog šampionata koje se održava u Danskoj, prenosi B92.

Francuzi su u polufinalu posle velike borbe savladali Svjetskog šampiona Španiju sa 30:27 (12:14).

Karabatić i drugovi pokušaće u finalu da osvoje treću titulu prvaka Evrope, nakon trijumfa 2006. i 2010. godine. U drugom polufinalu od 21h sastaju se domaćin Danska i Hrvatska.

Francuzi su odlično počeli duel, kontrolisali su dešavanja sve do samog finiša prvog poluvremena kada je Španija za deset minuta furioznom serijom 8-1 otišla na veliki odmor sa dva gola prednosti (14:12).

Postigli su Španci prvi gol i u nastavku (15:12), ali Francuska se brzo vratila i do kraja je zadržala vođstvo. U samom finišu utakmice Španci su nekoliko puta prišli na samo gol minusa, ali golman Francuske bio je odličan i donio je trijumf svojoj ekipi.

Abalo je bio najefikasniji sa 8 golova, Porte je postigao 7, a Gigu i Narsis po 5. Na drugoj strani Kaneljas je bio ubjedljivo najbolji sa 10 golova iz 12 mečeva.