Crnogorski rukometaši poraženi od Hrvatske
Ilustracija

Evropsko prvenstvo

Drugi poraz rukometaša Crne Gore na Evropskom prvenstvu u Danskoj - ''crveni'' su poraženi u drugom kolu grupe D od selekcije Hrvatske 27:22 (13:12)

Izabranici Zorana Kastratovića su odigrali odlično prvo poluvrijeme, ali je u nastavku Hrvatska dodala gas, opravdala veliku ulogu favorita i došla do druge pobjede.

Crna Gora je povela na startu 1:0, a vodila je i 2:1, 3:2 i 5:4. Hrvatska, koja je prvi put povela u osmom minutu (4:3), nakon serije od četiri uzastopna pogotka povela je 8:5 u 15. minutu, a prednost tri gola imala je još tri puta (10:7, 11:8 i 13:10). U nastavku, u 39. minutu, stekla je prednost od pet golova (18:13), u 41. bilo je 20:15, a u 56. minutu 26:21. Crnogorski rukometaši više puta uspjeli da zaostatak smanje na tri gola, koliko je posljendji put bilo u 53. minutu (24:21).

Najefikasniji u hrvatskoj selekciji bio je Ivan Čupić sa šest, dok je Damir Bićanić postigao pet golova. Najbolji u selekciji Crna Gore bio je Vasko Ševaljević sa devet, dok su Igor Marković i Mladen Rakčević postigli po četiri gola.

U drugom meču D grupe, u 20 sati i 15 minuta, sastaće se Švedska i Bjelorusija. Crna Gora će u trećem kolu, u petak (20.15), igrati sa Bjelorusijom.