Đoković osvojio Masters u Parizu, preokret u oba seta
Đoković

40. ATP titula u karijeri

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je Masters u Parizu, pošto je u finalu pobjedio Španca Davida Ferera sa 7:5, 7:5.

Đoković je u oba seta bio u zaostatku, ali je uspio u završnici da napravi preokret i dođe do 40. ATP titule u karijeri, javlja Tanjug.

Ferer jednostvno nije izdržao pritisak i najgore gemove odigrao je pri vođstvu od 5:4, kada je servirao da osvoji set. Đoković je u tim trenucima odigrao najbolje i zasluženo povećao skor u međusobnim duelima na 16:10.

Srpski teniser je ovim trijumfom sačuvao šansu da poslije završnog Mastersa, koji već počinje sutra u Londonu, sačuva prvo mjesto na ATP listi.

"Veoma sam srećan zbog večerašnjeg trijumfa, pogotovo što je ovo jedna od najvažnijih nedjelja u teniskoj sezoni. Cilj mi je da nastavim da igram na ovaj način. Ova pobjeda će mi popraviti samopouzdanje i vidjećemo šta će se desiti u Londonu", rekao je Đoković poslije meča.

Turnir u glavnom gradu Francuske igran je za nagradni fond od 3,2 miliona evra.