Jovanka Radičević protiv Angole, Foto: Reuters

"Lavice" ubjedljive protiv Angole, maestralna partija Jovanke Radičević

Rukometašice Crne Gore ubjedljivo su savladale Angolu na startu Olimpijskih igara u Tokiju 33:22, uz maestralnu partiju Jovanke Radičević koja je postigla 12 golova.

Izabranice selektorke Bojane Popović odlučujuću prednost stekle su početkom drugog poluvremena, kada su nakon serije od 6:0 u 37. minutu povele 19:12.

Razlika je u 40. iznosila osam (21:13), a dva minuta kasnije i devet golova (22:13).

Prvi put dvocifrenu prednost stekle su u 55. (29:19), a tri minuta kasnije bilo je i 12 golova (33:21).

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Jovanka Radičević sa 12 golova, bez promašaja.

Sa pet pogodaka meč je završila Itana Grbić, dok su po četiri pogotka postigle Majda Mehmedović i Tatjana Brnović.

U selekciji Angole najbolja je bila Natalija Fonseka sa šest pogodaka.

Pobjedu A grupi ostvarila je i Holandija, koja je bila ubjedljiva protiv Japana 32:21.

U prvom kolu rivali će biti Norveška i Južna Koreja.

Naredni rival crnogorskim rukometašicama, u utorak u dva sata ujutro, biće Japan.