Crna Gora u polufinalu!

Svjetsko pvenstvo:

VATERPOLISTI CRNE GORE IGRAĆE U POLUFINALU SVJETSKOG PRVENSTVA!!! ''Ajkule'' su u četvrtfinalu savladale Srbiju 9:8, nakon velike borbe, i zasluženo prošle među četiri najbolje ekipe svijeta!!!

Sjajan meč, najbolji na šampionatu, na kraju radovali su se naši momci. Srbija je tokom druge četvrtine imala i dva gola viška, ali smo preko Mlađana Janovića i Ivovića poravnali na 6:6. Drugi put na meču poveli smo početkom treće dionice, ali je ona ipak pripala Srbiji 7:8. Posljednjih osam minuta u potpunosti su pripali ''ajkulama'' koji su preko Klikovca i Ivovića, te fenomenalna odbrane došli do velike pobjede. Najefikasniji kod Crne Gore bio je Mlađan Janović sa 3 gola, Nikola Janović i Ivović su postigli po dva, a po jedan Darko Brguljan i Klikovac. U polufinalu igraćemo sa pobjednikom meča Italija - Španija. Još jednom, fenomenalan uspjeh Crne Gore, ''ajkule'' su među četiri ekipe svijeta!!

CRNA GORA – Srbija 9:8 (2:3, 4:3, 1:2, 2:0)

I četvrtina: 1:0 N. Janović 7:23 min, 1:1 Pjetlović 6:58 min, 1:2 Aleksić 5:19 min, 2:2 Darko Brguljan 4:35 min, 2:3 Filipović 2:01 min.

II četvrtina: 2:4 Mandić 7:04 min, 3:4 N. Janović 6:31 min, 4:4 M. Janović 3:55 min, 4:5 Nikić 3:35 min, 4:6 Gocić 2:53 min, 5:6 M. Janović 2:18 min, 6:6 Ivović 1:26 min.

III četvrtina: 7:6 M. Janović 3:31 min, 7:7 Mitrović 2.50 min, 7:8 Mitrović 1:42 min.

IV cetvrtina: 8:8 Klikovac 7:30 min, 9:8 Ivović 1:10 min.