Tokio više nije san, Crna Gora ide na Olimpijske igre!

Tokio više nije san! Crna Gora ide na Olimpijske igre, treći put uzastopno nakon učešća u Londonu i Rio de Žaneiru.

U meču odluke na kvalifikacionom turniru u Podgorici, Rumunija je slavila 28:25, ali je ostvaren san i ispisana nova stranica istorije crnogorskog rukometa. Crna Gora kao pobjednik turnira ide u Japan, jer u trouglu tri selekcije ima najbolju gol razliku!

"Uz naše sjajne vaterpoliste koji su prošlog mjeseca izborili vizu za Tokio, sada je naša delegacija za najveću svjetsku smotru sportista brojnija za „lavice“, jedinu selekciju koja je našoj državi donijela olimpijsku medalju nakon obnove nezavisnosti", navode iz Rukometnog saveza Crne Gore.

Đurđina Jauković najefikasnija sa devet golova u jednom od najboljih izdanja u dresu državnog tima, na golu maestralna Ljubica Nenezić koja je imala 15 odbrana, uključujući i dva sedmerca. Kristina Neagu najbolja u poraženom timu sa 12 pogodaka.

Plasman na Olimpijske igre na kvalifikacionim turnirima izborili su još Norveška, Švedska, Španija, Mađarska i Rusija.

Vizu za Tokio od ranije osim domaćina Japana, imaju Francuska (šampion Evrope), Brazil (Panameričke igre), Južna Koreja (Azija), Angola (Afrika) i Holandija kao šampion svijeta.

Rukometni turnir u Tokiju na programu je od 25. jula 8. avgusta.

CRNA GORA – RUMUNIJA 25:28 (15:15)

PODGORICA – Dvorana „Verde“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Garsija i Marin (Španija). Sedmerci: Crna Gora 3 (3), Rumunija 8 (4). Isključenja: Crna Gora 16, Rumunija 14 minuta. Crveni karton: Pletikosić (Crna Gora) u 24, Vukčević (3x2 minuta) u 48, Pintea (Rumunija) u 41. minutu.

CRNA GORA: NENEZIĆ (13 odbrana i dva sedmerca), Babović, Batinović, RADIČEVIĆ 4 (3), JAUKOVIĆ 9, Pletikosić, Mugoša, Džaferović 1, KLIKOVAC 2, Ujkić, Premović, RAMUSOVIĆ 2, Klikovac, MEHMEDOVIĆ 3, GRBIĆ 4, Vukčević.

RUMUNIJA: Dedu (tri odbrane), DUMANSKA (šest odbrana), Pristavica 2, BUĆESKI 4, NEAGU 12 (4), Bakaoanu, PERIJANU, LASLO, PINTEA 4, FLORIKA 1, Polokošer, Ostase, Popa, Serafićeanu 3, Juganu, MOISA 2.