Poraz Crne Gore na startu šampionata!
Poraz Crne Gore od Grčke!

Svjetsko prvenstvo:

Poraz Crne Gore na otvaranju Svjetskog prvenstva u Barseloni! Od ''Ajkula'' je u prvom kolu grupe A bila bolja Grčka rezultatom 6:4 (0:0, 3:0, 2:1, 1:3). Ovo je Crnoj Gori bio 16 duel sa ''helenima'', tek drugi poraz, uz jedan remi.

Nije sve funkcionisalo kako treba u taboru crnogorske reprezentacije. Dva puta zaredom na startu meča imali smo igrača više, nijesmo uspjeli da ga iskoristimo. Makon prve četvrtine bez golova, u istom ritmu nastavili smo i drugu, za razliku od Grka koji su postigli tri gola. Prvi pogodak postigli smo tek krajem treće četvrtine, i to preko Ivovića iz peterca, a u posljednjih osam minuta ušli smo sa minusom od 5:1. Do kraja smo samo preko Ivovića i Janovića uspjeli da smanjimo rezultat, na konačnih 6:4. Slijedi dan pauze, a u drugom kolu u srijedu od 21 sat i 30 minuta igraćemo sa domaćinom Španijom.

CRNA GORA – Grčka 4:6 (0:0, 0:3, 1:2, 3:1)