Lejkersi lako poveli u seriji, povreda Dragića obilježila meč

U prvoj utakmici finalne serije NBA lige L.A. Lejkersi su bili bolji od Majamija 116:98.

Tim sa Floride je odlično otvorio meč, u prvoj četvrtini stigao do 13 poena prednosti, ali uslijedio je brz odgovor Lejkersa koji prave seriju 21:5 i od tog momenta dominiraju utakmicom.

U trećoj četvrtini stigli su do čak 32 poena prednosti, pa je pitanje pobjednika već tada bilo riješeno, prenosi Sport klub.

Majami je iskoristio opuštanje protivnika u posljednjoj četvrtini i uspio da ublaži poraz.

LeBronu Džejmsu je samo jedna asistencija nedostajala do tripl-dabla na jubilarnom 50. meču u finalima: 25 poena, 13 skokova i devet dodavanja.

Entoni Dejvis je bio odličan sa 34 poena i devet uhvaćenih lopti, Kentavijus Koldvel Poup je dodao 13 poena.

Veliki peh za Majami predstavlja povreda Gorana Dragića koji je na terenu proveo svega 15 minuta i ubacio šest poena.

Džimi Batler je bio najefikasniji u poraženoj ekipi sa 23 poena, Kendrik Nan je sa klupe ubacio 18.

Sledeći duel na programu je za dva dana.