Crna Gora poražena od Srbije
ilustracija

Univerzijada u Kazanju:

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je na startu vaterpolo turnira Univerzijade u Kazanju i to od selekcije Srbije 9:5 (2:1, 3:1, 2:1 i 2:2).

Izabranivci Draga Pejakovića poveli su na startu 1:0 i još samo jednom uspjeli su da izjednače (2:2). Srbija je do kraja druge četvrtine stekla prednost od tri gola (5:2), koju je u trećoj uspjela da uveća na četiri (7:3) i riješi pitanje pobjednika. Razlika je početkom posljednjeg dijela meča iznosila i pet golova (8:3, 9:4).

Najefikasniji u u pobjedničkoj selekciji bio je Srđan Vuksanovič sa tri gola, Strahinja Rašović je postigao dva, a po jedan Boris Vapenski, Boris Popović, Miloš Miličić i Ivan Rackov.

U crnogorskoj reprezentaciji dvostruki strijelac bio je Nikola Murišić, dok su po jednom srpskog golmana savladali Miljan Popović, Nemanja Vico i Nikola Marković.

Crna Gora će u drugom kolu, u nedjelju u 13 satii 30 minuta, igrati sa selekcijom Sjedinjenih Američkih Država.