SAD tvrde da Kina prikriva brojke koje se odnose na epidemiju koronavirusa
Ilustracija

SAD tvrde da Kina prikriva brojke koje se odnose na epidemiju koronavirusa

U povjerljivom američkom obavještajnom izvještaju iznose se tvrdnje da su kineski podaci i brojke koje se odnose na epidemiju korona virusa lažni.

Britanski autor Džejms Palmer u autorskom tekstu "Kako tumačiti brojke o epidemiji korone u Kini" objavljenom u časopisu "Čajna Brif" fondacije Džejmstaun iz Vašingtona, tvrdi da su brojke koje objavljuju kineske vlasti lažne.

Kao i da zajedno sa pojavljivanjem predsjednika Kine Si Ðipinga bez maske u svim javnim nastupima predstavljaju pokušaj da se svijetu plasira ideja o pobjedi Kine nad korona virusom u poređenju sa neuspjehom Zapada u borbi sa pandemijom.

Svoje tvrdnje autor zasniva na podacima iz povjerljivog američkog obavještajnog izvještaja.

Palmer tvrdi da se u pomenutom američkom izvještaju navodi da lažne brojke nisu namijenjene samo međunarodnoj javnosti, već se njima barata i plasiraju se i kineskoj javnosti, prenosi Tanjug.

Komentari

Komentara: (0)

Novi komentar

Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.

Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.

Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.