Kašćelan u franjevačkom samostanu

Božićna čestitka Kašćelana

"Božić nas uči ljubavi prema bližnjem, optimizmu, solidarnosti..."

Gradonačelnik Prijestonice Cetinje Aleksandar Kašćelan čestitao je Badnji dan i Božić vjernicima i svještenstvu koji taj veliki hrišćanski praznik proslavljaju po gregorijanskom kalendaru.

„Svim građankama i građanima koji slave Božić po gregorijanskom kalendaru čestitam Badnji dan i Božić i želim uspješnu i prosperitetnu Novu 2020. godinu. Božić je porodični i praznik istinskog humanizma, koji nas iznova podsjeća da je biti dobar i činiti dobro vrhunska ljudska osobina. Uči nas ljubavi prema bližnjem, optimizmu, solidarnosti sa svima kojima je pomoć potrebna, toleranciji različitosti, razumijevanju i uzajamnom poštovanju. Podstiče nas da zajedno gradimo sigurnije i pravednije društvo, koje nudi dobru perspektivu za sve građane naše domovine. Neka vam Božić u domove donese ljubav, sreću i blagost. Srećan Božić“, naveo je gradonačelnik Kašćelan u čestitki.

On je sa saradnicima posjetio časne sestre Franjevke crnogorske provincije, reda Bezgrešnog začeća, i  crkvu Sv. Antuna Padovanskog na Cetinju i čestitao im Božić.

Kašćelan je kazao da je nemjerljiv doprinos časnih sestara gradu, kroz njihov angažman u Opštoj bolnici „Danilo I“ i Domu zdravlja.

„Prijestonica Cetinje istinski cijeni vašu plemenitost, pažnju i brižnost. Posebno cijenimo vašu posvećenost i ljubav koju iskazujete duže od sedam decenija prema svojim sugrađanima - pacijentima Bolnice „Danilo I“ i Doma zdravlja. Doživljavamo vas kao svoje najbliže“, poručio je Kašćelan.

Barski nadbiskup u miru i župnik cetinjski monsinjor Zef Gaši čestitao je božićne blagdane hrišćanskim vjernicima, navodeći da bi trebalo očuvati lijepu tradiciju angažmana časnih sestara u ove dvije cetinjske zdravstvene ustanove. 

„Svako od nas treba da doprinese da u svijetu koji nas okružuje bude mira, sklada i suživota“, naveo je on.

Glavna sestra Lidija kazala je da je na Cetinju trenutno 13 časnih sestara, koje se trude da sačuvaju tradiciju dugu 74 godine.

„Cetinje je naša kolijevka. Vidimo i osjećamo da su naši sugrađani zahvalni sestrama“, rekla je ona.

Časne sestre Franjevke crnogorske provincije, reda Bezgrešnog začeća, došle su iz Slovenije na Cetinje 1946. godine kada je otvorena specijalna bolnica za plućne bolesti. Tada je rad u antituberkuloznom dispanzeru započelo deset časnih sestara Franjevki, a pedesetih godina prošlog vijeka počele su sa radom i u Bolnici “Danilo I”.

Komentari

Komentara: (0)

Novi komentar

Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.

Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.

Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.