Poraz košarkaša Budućnosti od Darušafake

Drugo kolo Evrolige

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Istanbulu od Darušafake 71:63, u utakmici drugog kola Evrolige.

To je drugi poraz regionalnog šampiona, nakon što je na startu takmičenja izgubio pred svojim navijačima od Olimpije iz Milana. Darušafaka je upisala prvu pobjedu, poslije startnog poraza u Madridu od Reala.

Podgorički tim prvu četvrtinu dobio je 25:14, a imao je prednost i sredinom posljednjeg dijela meča.

U 37. minutu posljednji put uspio je da izjednači rezultat (62:62), ali do kraja nije pogodio nijedan šut iz igre.

Domaći tim do pobjede vodio je Žanis Peiners sa 15 koševa.

U timu Aleksandra Džikića najefikasniji su bili Nemanja Gordić i Erl Klark sa po 11, dok je poen manje ubacio Nikola Ivanović.

Budućnost će u trećem kolu, u četvrtak, ugostiti Makabi.