MOSI 2018: Beranci osvojili 12 medalja

Priboj

U Priboju su u nedjelju završene 55. MOSI igre, na kojima su Beranci osvojili ukupno 12 medalja, od kojih po pet atletičari i strijelci, a po jednu fudbaleri i rukometašice.

Tokom pet takmičarskih dana u 12 disciplina nadmetalo se oko 2.300 sportista iz 29 gradova sa tromeđe Crne Gore, Srbije i BiH.

"Naš najbolji atletičar Kristijan Matković osvojio je zlatne medalje u troskoku i skoku u dalj. Do šestog uzastopnog zlatnog odličja je došao skokom od 14,57 metara. On je inače i zvanični MOSI prvak u toj disciplini. Osamnaestogodišnja Marija Živković uzela je srebro u trci na 400 metara novim ličnim rekordom 1.00.65, dok je Stefan Kolić u skoku u vis osvojio treće mjesto i bronzanu medalju", saopštili su iz Biroa za odnose sa javnošću Opštine Berane..

Dodaju da su, Lazar Živković, Ognjen Marsenić, Stefan Kolić i Amar Kujović zauzeli treće mjesto u štafeti 4x100.

367265812632003744139231503479088948445184n

Prve medalje Beranama na MOSI igrama, kako navode, donijeli su strijelci Nemanja Obradović, Miljan Dević i Miloš Božović koji su osvojili ekipno. U pojedinačnoj konkurenciji Nemanji Obradoviću je pripalo prvo mjesto, treći put zaredom, Miljanu Deviću treće, a četvrto Milošu Božoviću.

U ženskoj konkurenciji, odlična Beba Dabetić osvojila je zlatnu medalju u gađanju serijskim vazdušnim oružjem. U finalu je zabilježila rezultat od 185 krugova i tako odbranila zlato od prošle godine u Pljevljima, odnosno prije toga iz Rogatici.  Pored Dabetićeve u timu su bile još Nikolina Božović i Sanja Dabetić.

368296092632020177470923034016673725153280n

Ekipa Berana u malom fudbalu zauzela je drugo mjesto na MOSI igrama, nakon što su i pored odlične igre i sjajnih šansi u finalu poraženi minimalnimrezultatom 1:0 od ekipe Bajine Bašte.

"Naši fudbaleri, zvanični vicešampioni, su pokazali tokom takmičenja odličnu timsku igru i zasluženo važe za jednu od najboljih ekipa u Crnoj Gori. Oni su savladali ekipe Nove Varoši (3:0), Pljevalja (2:1) i Priboja (4:0), a remizirali su sa Požegom (1:1).Što se tiče golgeterskog učinka, tri gola je postigao Boško Bolević, a po dva Vojislav Bojović i Lazar Ćulafić, dok su se po jednom u strijelce upisali Aleksandar Bojović, Đuro Milanović i Ivan Asanović. Pored njih treba istaći i igrače Vasa Dubaka, Nikolu Ćojbašića i Miljana Lutovca, kao i golmane Igora Asanovića, Nemanju Novovića i Harisa Agovića koji su na pet mečeva primili tri gola", stoji u saopštenju.

Rukometašice Berane su osvojile treće mjesto na takmičenju pošto su ubjedljivo savladale Priboj rezultatom 22:9.

3664419818404730960683614124723180457689088n

Najefikasnije u pobjedničkom timu bile su: Ilda Ramusović, Saška Davidović, Sara Gugač, Anastasija Marsenić i Labuda Simonović. Beranke su u takmičenju bile bolje od Novog Pazara, a u neizvjesnim utakmicama poražene od Rogatice i Prijepolja.

Bez medalje su, kako navode, ostali košarkaši koji su po komentarima stručnjaka pokazali zavidno igračko umijeće i čije vrijeme tek dolazi, dok su se ribolovci morali zadovoljiti osmim mjestom.

Tokom trajanja MOSI, Priboj je imao bogat kulturno zabavni program, u okviru kojeg su na gradskom trgu građane, posjetioce i takmičare zabavljali Sergej Ćetković, Leksington bend, Dženan Lončarević i Halid Bešlić.