F8 Evropa kupa:

F8 Evropa kupa: "Ajkule" savladale Francusku

Vaterpolisti Crne Gore savladali su Francusku 10:6 u trećem kolu grupe B F8 Evropa kupa u Rijeci i upisali prvu pobjedu nakon dva startna poraza.

"Ajkule" će u nedjelju igrati za 5. mjesto sa trećeplasiranom selekcijom iz Grupe A.

Nakon skoro tri minuta igre Mišić pogađa za 1:0. Kac je izjadnačio, a sa peterca preokrenuo je Kanon. Sa igračem više izjednačili su Crnogorci smo preko Đurđića na dva minuta do kraja četvrtine. Ponovo pogađaju sa igračem više, ponovo je strijelac bio Đurđić.

Drugu dionicu sa peterca je odmah otvorio Ivović, nakon toga gola nije bilo sve do tri ipo minuta do poluvremena kada je Idžinski pogodio sa igračem više za 4:3. Aleksandar Radović na minut i 25 sekundi vraća plus dva za našu selekciju. Francuska smanjuje sa igračem više, strijelac je bio Dino i to je bio rezultat na poluvremenu 5:4.

Treću četvrtinu takođe Ajkule otvaraju petercem, ponovo je precizan bio Aleksandar Radović. Sa peterca je smanjio Dino na nešto više od tri minuta do isteka trećeg perioda igre. Petković već u sljedećem napadu vraća na plus dva. Crnogorci dolaze do 8:5 preko Đura Radovića sa igračem više. Sjajan gol postiže Aleksandar Radović za 9:5.

Lazović brani peterac Francuzima, ali novi peterac na četiri minuta do kraja pogodio je Kanon za 9:6. Konačan rezultat postavio je Mišić za 10:6.

CRNA GORA - FRANCUSKA 10:6 (3:2, 2:2, 4:1, 1:1)

Sudije: Ahladiotis (Grčka), Šekeli (Mađarska), Igrač više: Crna Gora 9 (3), Francuska 8 (2). Peterci: Crna Gora 2 (2), Francuska 4 (3).

CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan, Banićević, Petković 1, Đuro Radović 1, Aleksandar Radović 3, Popadić, Đurđić 2, Ivović 1, Mišić 2, Čučković, Klikovac, Šćepanović.

FRANCUSKA: Garso, Saudadijer, Olivon, Verno, Kac 1, Dino 2, Kanon 2, Idžinski 1, Marion Verno, Dino, Vanpeperštat, Lepont, Fontani.