Bronzana medalja za Hodžića u Salcburgu
Mario Hodžić

Na turniru Serije A

Crnogorski karatista Mario Hodžić osvojio je bronzanu medalju na turniru Serije A u Salcburgu.

On je u meču za treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji do 67 kilograma pobijedio Japanca Hiratu Šinoharu.

Član podgoričkog Omladinca u prvom kolu pobijedio je Kanađanina Džeremija Šenara 2:0, u drugom Alija Nionija iz Zimbabvea 6:0, u trećem je bio bolji od Italijana Luke D Aguja 8:5, a u četvrtom od Luisa Alberta Trivina iz Kolumbije 1:0.

U borbi za četvrtfinale izgubio je od osvajača zlatne medalje, Francuza Stivena Dakoste 5:2.

U repesažu eliminisao je Ukrajinca Jehora Koriahina i Japanca Soihira Nakanoa i izborio meč za medalju.

Hodžiću je to drugo odličje, nakon što je bronzani bio i početkom septembra na turniru Premijer lige u Lajpcigu.

On je ove godine osvojio i bronzanu medalju na seniorskom prvenstvu Evrope u Izmitu.

Za danas je planiran i nastup Jelene Maksimović (do 61) i Marine Raković (do 68).

Najbolji plasman u katama ostvarila je Mia Roganović, koja je zaustavlena u repesažu.

Ona je na startu poražena od Lu Mo Šeng Grejs iz Hong Konga 5:0, koja je kao pobjednica grupe povukla u repesaž.

Ona je kasnije osvojila prvo mjesto.

U repesažu bila je bolja od Engleskinje Ketlin Entvistl 5:0, dok je u drugom izgubila od Gizem Sahin iz Turske 5:0.

U prvomkolu poražena je Biserka Radulović od Slovakinje Alzbete Ovečkove 4:1, dok je Jovana Marić pobijedila na startu Melindu Mark iz Švajcarske 4:1, dok je u drugom kolu izgubila od Jip Čing Ji iz Hong Konga 3:2.

Za sjutra planiran je nastup Nenada Dulovića (do 60) i Dragane Konjević (preko 68) u borbama, a u katama pojedinačno Đorđa Srđevića i Dragoljuba Vukotića.

Na tatami će i ženski kata tim u sastavu Biserka Radulović, Jovana Marić i Mia Roganović.