Crna Gora u polufinalu EP

Savladali Italiju

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u polufinale kadetskog prvenstva Evrope na Malti.

Crnogorski vaterpolisti savladali su danas u četvrtfinalu selekciju Italije 10:9 (1:3, 3:3, 2:1 i 4:2).

Odlučujući pogodak, za prvo i jedino vođstvo na utakmici, postigao je Luka Murišić 43 sekunde prije kraja.

Rival naše selekcije je poveo na startu 2:0, a nakon osam minuta igre je bilo 3:1 za Italiju. Golovima Perkovića smo došli do izjednačenja, da bi "azuri" na poluvremenu opet imali dva gola viška, 6:4.

Murišić i Vučurović su donijeli novo izjednačenje Crnoj Gori, a poslije treće dionice bilo je 7:6 za Italijane. U posljednjih osam minuta igrao se gol za gol, na dva ipo minuta do kraja meča Đurović je pogodio za 9:9. Uspjeli smo da se odbranimo, a veliku pobjedu našoj selekciji donio je Murišić 43 sekunde prije kraja.

Reprezentaciju Crne Gore do pobjede i polufinala vodili su Miloslav Perković sa tri i Luka Murišić sa dva gola.

Pojednom u listu strijelaca upisali su se Uroš Vučurović, Aljoša Mačić, Martin Gardašević, Danilo Radović i Dragoljub Đurović.

U italijanskoj selekciji po tri pogotka upisali su Matija Antonući i Masimo Di Martire.

"Veliki uspjeh ove reprezentacije. Glavni cilj je bio plasman među osam najboljih, a sada smo prolaskom među četiri selekcije Evrope napravili fenomenalan rezultat. Ovo je dokaz da su momci radili naporno tokom cijelog ljeta, i da se taj trud na kraju isplatio. Već se okrećemo narednim mečevima, ali bićemo rasterećeni, i sigurno da ćemo uraditi sve da donesemo medalju, jer su to ovi momci itekako zaslužili'', kazao je nakon meča trener Miodrag Mirović.

Crna Gora će u polufinalu, sjutra u 19 sati, igrati sa boljim iz duela Rusije i Hrvatske.