Poraz Srbije

"Lavice" pobjedom započele Evropsko prvenstvo!!!

Rukometašice Crne Gore večeras su u Osijeku, u prvom kolu Evropkom prvenstva, savladale selekcije Srbije, rezultatom 22:19. Uskoro ćete moći pročitati opširniji izvještaj, do tada možete pogledati rezultatski tok meča.

TOK MEČA:

Drugo poluvrijeme:

KRAJ UTAKMICE!!! "Lavice" su pobjedom započele Evropsko prvenstvo!!!

Barjaktarović na drugoj strani brani i pitanje pobjednika je riješeno.

22:19 Odlično progiravanje za Lazović na poziciji pivota, koja ne griješi

Bulatović se vratila na teren, ponovo smo kompletni, minut i po do kraja meča.

Sudija ne svira faul za naše rukometašice, ali na vrijeme su se vratile i zaustavile kontru Srbije.

21:19 Srpkinje bez problema završavaju akciju sa igračicom više, Popović je strijelac

Katarina Bulatović je zaradila isključenje zbog povlačenja Rajevac

21:18 'Bomba' Milene Knežević sa devet metara, koja prekida seriju rivala

Srbija je napravila seriju od 3:0, pa je Adžić zatraži tajm-aut, šet minuta prije kraja meča

20:18 Lekić vraća Srbiju u život svojim šestim golom

20:17 Lekić ne griješi sa sedam metara, sedam minuta prije kraja

Srbija će imati igračicu više dva minuta, pošto je isključena Petorivić

20:16 Smanjuje Lekić, jedina razigrana igračica u selekciji Srbije u drugom poluvremenu

20:15 Lazović pogađa i sada "lavice" imaju najveću prednost na utakmici

19:15 Katarina Bulatović koristi i treći sedmerac

Ponovo Barjaktarović brani, 11 minuta do kraja, naše imaju prliku da odu na 'plus 4'

18:15 Knežević ne dozvoljava da se protivnice približe. Postiže gol na 15 minuta do kraja meča.

17:15 Lekić je uzvratila u sljedećem napadu

17:14 Ponovo su se "lavice" vratile na 'plus 3'. Lazović je bila nezaustavljiva za srpsku odbranu

16:14 Sjajan šut Knežević s devet metara, neobranjivo za Tomašević, koja je bila odlična u prvom dijelu igre

15:14 Brzo su uzvratile naše, Knežević je matirala Tomašević

14:14 Igra se gol za gol. U strijelce se upisala Cvijić, igračica Budućnosti

14:13 Petrović svojim prvim golom vraća prednost našem timu. Sjajno istrčana kontra

13:13 Bandelier pogađa za novi egal. Njen četvrti gol na meču, prvi u nastavku

13:12 Bulatović je proigrala Lazović na liniji šesterca, a naš pivot ne promašuje

12:12 Srbija dolazi do uzjednačenja, tek drugog na meču nakon 1:1. Živković je strijelac

12:11 Lekić opet smanjuje na gol razlike

Barjaktarović sa dvije vezane odbrane zaustavlja konačno napade Srbije, koja je bila u naletu po ulasku Lekić u igru

12:10 Mehmedović trese mrežu Srbije, u petom minutu drugog poluvremena.

11:10 Lekić svojim drugim golom opet smanjuje na gol razlike i pokazuje da će u nastavku biti mnogo teže za naše

11:9 Odmah je uzvratila Suzana lazović, tako da smo ponovo na 'plus2'

10:9 Andreja Lekić postiže prvi gol u drugom dijelu igre. Zvanično najbolja rukometašice svijeta na šampionat je došla nedovoljno oporavljena od povrede pa nije igra u prvom poluvremenu.

Srbija je imala prvi napad u po izlasku iz svlačionce, ali pogodile su okvir gola. Na drugoj strani Tomašević je zaustavila udarac mare Jovanović.

Prvo poluvrijeme:

Srbija je postigla prvi gol na meču, potom je uslijedila serija crnogorskih rukometašica od 5:0, a prednost više nijesu ispuštale. Najveća razilika iznosila je četiri gola, ali zahvaljujući Bandalier, koja je ostigla tri vezana gola, srpska selekcija je zadržala priključak.

U prvih 30 minuta, izabranice Dragana Adžića uputile su 21 šut, a Srpkinje 17. najviše je pokušavala Katarina Bulatović, koja je uputila 8 šuteva, a 4 puta je zatresla mrežu. Dva gola je postigla Biljana Pavićević, po jednom su se u strijelce upisale Radičević, Jovanović, Mehmedović i Knežević.

U srspkom timu nije bilo zvanično najbolje rukometašice svijeta, Andreje Lekić, koja je na šampionat došla nedovoljno oporavljena od povrede, ali možda će u nastavku zaigrati.

Kraj poluvremena.

10:8 Krpež s krila postiže gol i smanjuje rezultat, a Katarina Bulatović u posljednjem napadu nije uspjela da savlada Tomašević, koja je upisala devetu odbranu

Prvi tajm-aut Adžića, na minut i po do kraja poluvremena

10:7 Bilja Pavićević  iz teške situacije svojim drugim golom vraća prednost od tri gola razlike

9:7 Stoiljković postiže gol nakon što joj se lopta odbila poslije odbrane Barjaktarović

9:6 Dobra akcija i sjajna završnica Mare Jovanović. Njen prvi gol na meču, na četiri minuta do pauze

8:6 Bulatović je preuzela odgovornost i postiže svoj treći gol

7:6 Živković pogađa za Srbiju, nakon prodora kroz sredinu

7:5 Bandalier se razigrala, Srbija ponovo na 'minus dva'

7:4 Još jedan sedmerac za Crnu Goru, ponovo je sigurna bila Bulatović, osam minuta prije odlaska na pauzu.

6:4 Odmah na drugo strani uzvraća Bandalier, svojim drugim golom

6:3 Katarina Bulatović vraća prednost od tri gola, iz prvog sedmerca na meču

5:3 Drugi uzastopni pogodak Srbije, mrežu je snažnim šutem zatresla Bandelier, na 12 i po minuta do kraja poluvremena.

"Lavice " su se ponovo odbranile, ali Jovanović proimašuje na drugoj strani. (17. minut)

5:2 Damjanović smanjuje prednost naših i prekida seriju od 5:0

5:1 Nova kontra nakon prekršaja Srpkinja u napadu, koju završava Radičević

Za sada su se istakle golmanke, Barjaktarović i Tomašević imaju po 4 odbrane.

Ponovo su "lavice" odigrale sjajno u odbrani i nakon 10 minuta Srbija je ostala na jednom golu.

4:1 Biljana Pavićević povećava vođstvo i primorava selekora Srbije da reaguje tražeći tajm-aut

3:1 Majda Mehmedović nakon kontre postiže gol. Prethdno je Barjaktarović sjajno odbranila šut Cvijić.

2:1 Katarina Bulatović postiže gol za prvo vođstvo Crne Gore.

1:1 Knežević postiže gol za 1:1 iz trećeg napada.

0:1 Srbija je postiže prvi gol na meču, nakon drugog neuspješnog napada naših. Strijelac je Stepanović.

Barjaktarović je na drugoj strani upisala prvu odbranu.

1' Prvi napad imale su crnogorske rukometašice, ali nijesu uspjele da prve povedu, promašila je Katarina Bulatović.

Ovo je treće Evropsko prvenstvo za crnogorske rukometašice. U debitantskom nastupu 2010. bile su šestoplasirane, dok je dvije godine kasnije osvojila šampionski trofej.

Selektor Adžić je uoči početka EP upozorio da će protiv Srbije biti najteže.

"Bićemo kompletni što pogotovo raduje, kao i činjenica da se niko u Varaždinu nije povrijedio. Što se tiče rivala, dobro smo ih analizirali, tako da nas praktično ništa ne može iznenaditi. Srbija će sigurno biti maksimalno spremna za prvi susret, ali i svježa, jer se veliki broj igračica odmarao i nisu nastupili na turniru u Norveškoj. Riječ je o četvrtoj selekciji sa proteklog Evropskog prvenstva, te vicešampionu na Svjetskom prvenstvu,a pritom je uvijek dodatno motivisana kada igra sa nama. Biće to vjerujem i najteža utakmica za nas u grupi”, kazao je našeg strateg.