Ajkule ostale bez bronze
Evropsko prvenstvo u Budimpešti

Poraz 9:11

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore nije uspjela da dođe do bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. "Ajkule" su poražene Italije 9:11, po četvrtinama 3:1, 3:5, 2:2, 1:3. Uskoro opširnije....

TOK MEČA:

Posljednja četvrtina:

32' Ugasila se posljednja nada da možemo do produžetaka, N. Janović je promašio, aItalijani počeli da slave.

31' Ponovo loše organizovan napad sa igračem više, bronza je sve dalje. Pasković je na isteku kazne Italijana šutirao iskosa, ali Tempesti je lako zaustavio njegov pokušaj.

30' Još jednom nijesmo iskoristili igrača više, ali smo uspjeli da se odbranimo i održimo rezultatsku neizvjesnost.

29' Odmah kazna na drugoj strani. Iz peterca je nepogriješiv bio Đorđeti. Italija ponovo "bježi" dva gola, teška situacija za Perovićeve momke.

29' Izrađena akcija za N. Janovića, naš kapiten je snažno šutirao, ali ponovo je prečka bila saveznik Tempestija.

28' Treći gol Aikardija za novo vođsvo "Azura". Naredni napad moramo iskrostiti.

27' Opasni šutevi na obje strane u 20-ak sekundi, ali prvo je Radić odlično intervenisao, a potom se istakao Tempesti, sa tri uzastopne odbrane.

26' Umalo Klikovac nije pogodio za 9:9, ali Tempesti je pokazao zašto je jedan od najboljih golmana planeta. Ipak, u istom napadu M. Janović trese mrežu!!!

25' Već u prvom napadu zadnje dionice Italija postiže gol i dolazi do novog vođstva. Sa igračem više pogiodio je Finjoli.

25' Ni ovog puta nemamo prvi napad, Finjoli je ponovo bio brži do lopte na centru bazena

Treća četvrtina:

24' Obranili smo se i u posljednjih 8 minuta očekuje nas velika borba.

23' Klikovac na asistenciju Draška Brguljana vraća stvari u egal, ali odmah isklučenje Darka Brguljana na drugoj strani i nova prilika za Italijane da povedu.

23'Antonio Petrović smanjuje na jedan gol razlike. Važan pogodak, jer su Italijani bili u naletu.

22' Đorđeti treći put trese mrežu, ovog puta nakon isključenja Mišića, kojem je to treća lična, pa je meč za njega završen.

21' Italija je ponovo vodi. Loša organizacija u odbrani naših vaterpolista, Figari je ostao sam i pogodio za 7:6.

19' Sedmo isključenje naših, ali Italijani srećom nijesu uspjeli da ponovo dođu u vođstvo. Nakon toga, M. Janović pogađa okvir gola, treći put danas

19' U prva dva miunta treće četvrtine nije bilo golova, Radić je upisao još jednu odbranu, dok na drugoj strani naši nijesu uspjeli da igrade dobar napad i ugroze Tempestija.

17' Još jednom Finjoli je bio brži od Paskovića, pa Italijanu napadom otvaraju i ovu četvrtinu

Druga četvrtina:

16' Nakon gola, došlo je do verbalnog sukoba Klikovca i Tempestija. Navodno je naš sidraš zakačio italijanskog golmana, ali su sudije brzo smirile situaciju.

16' Mlađan Janović pogađa za izjednačenje na dvije sekunde do kraja četvrtine.

16' Preokret Italije, koja prvi put dolazi do vođstva. Pogodio je Đorđeti na 10-ak sekundi do kraja poluvremena.

15' Nova uspješna odbrana naših vaterpolista sa igračem manje, ali nakon toka loša organizacija u napadu.

14' M. Janović je imao otvren prostor za šut, ali je Đorđeti uspio da ga izblokira, nakon čega je lopta otuišla u korner, ali nijesmo iskoristili novi napad.

13' Prvi put na meču nijesmo iskoristi brojčanu prednost u bazenu

12' Nakon promašenog zicera Janovića, Đorđeti kažnjava i prvi put poravnjava rezultat - 5:5

12' Mlađan Janović propušta veliku prikliku nakon brze kontre. bio je sam na metar od Tempesatija, ali sjajni itajanski golman odbranio je njegov šut

12' Novi pogodak, sada u Radićevoj mreži. Drugi gol na meču postiže Aikardi.

11' Odmah su uzvratili naši, još jednom je Ivović matirao Tempestija

11' Drugi gol Finjolija, "Azuri" su ponovo imaju samo gol zaostatka

10' Draško Brguljan za 4:2. Još jednom smo iskoristili igrača više

9' Aikardi smanjuje na 2:3 nakon novog isključenja crnogorskih vaterpolista

9' Ponovo Italijani imaju prvi napad

Prva četvrtina:

8' Nijesmo uspjeli da iskoristimo posljednji napad, nakon prvih 8 minuta vodimo 3:1

7' Odličan start naših, još jednom odlična igra u odbrani.

6' Drugi put Italijani su imali igrača više, ali ovog puta Radić brani i upisuje drugu odbranu.

5' Crna Gora prvi put ima igrača više u bazenu, Mlađan Janović pogađa stativu, potom iz istog napada prečku, ali se lopta odbija do Mišića, koji vraća dva gola prednosti.

4' Italijani preko Pinjolija iskoristili prvu situaciju sa igračem više i smanjuju rezultat

4' Ivović duplira prednost Crne Gore - 2:0. Naš najbolji strijelac izvukao se nakon dueal sa Ikardfijem na 3 metra od gola i zatresao mrežu "azura".

3' Izabranici Ranka Perovića brane i treći napad Italije i čuvaju minimalnu prednost. Na drugoj strani tempesti brani šut našeg kapitena Janovića iz teške pozicije.

2' Nakon kontre, Mlađan Janović postiže gol za vođstvo naših

1' Meč je počeo, prvi napad imaju "Azuri", Pasković nije uspio da stigne prvi do centra.

Nakon bolnog poraza od Srbije u polufinalu (9:10), naši vaterpolisti danas će se boriti za jedinu medalju koja im nedostaje sa šampionata Evrope.

Italija je u polufinalu poražena od domaćina Mađarske, tijesno 7:8.

Crna Gora i Italija u Budimpešti bili su rivali i u A grupi, a taj duel završen je neriješeno 6:6.

Ajkule će igrati za treće pobjedničko postolje na šampionatima Evrope. Nemaju bronzanu medalju, a po jednom osvajali su zlatno i srebrno odličje.

Italija je pet puta bila trećeplasirana na šampionatu Evrope, a ima i tri zlatne i dvije srebrne medalje.

SASTAVI:

Crna Gora: Radić, Draško Brguljan, Pasković, Petrović, Darko Brguljan, Čučković, M. Janović, N. Janović, Ivović, Mišić, Klikovac, Jokić, Šćepanović.

Italija: Tempesti, Di Fulvio, Veloto, Filjoli, Đorđeti, Fondeli, Đakopo, Galo, Figari, Luongo, Aikardi, Baraldi, Del Lungo.