Ajkule gutaju Gruziju - 11:0
Crnogorcke "Ajkule"

Uživo

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igra sa Gruzijom utakmicu posljednjeg, petog kola A grupe Evropskog prvenstva u Budimpešti.

11:0 Ivović nastavlja da rešeta gol Gruzije.

10:0 Ivović uz pomoć golmana Gruzije stižu do dvocifrene prednosti.

Gruzijci brane šut Paskoviću, ali ne uspijevaju da šutiraju na gol.

9:0 Ivović stiže do trećeg gola.

Crna Gora kreće prva u napad u drugom poluvremenu.

Kraj druge četvrtine

8:0 Ivović za novi gol ajkula.

Radić brani, Crna Gora nije savladana i četvrti put sa igračem manje.

Čučković šutira pored gola.

Paković isključen, ali Gruzijci ne uspjevaju da daju prvi gol.

7:0 Mlađan Janović iz kontre stiže do drugog gola.

Ivović pogodio stativu.

6:0 Crna Gora izborila peterac.. Mlađan Janović siguran.

Ajkule se ponovo odbranile sa igračem manje, ali nijesu postigle gol u narednom napadu.

Isključen Pasković u napadu Crne Gore.

5:0 Klikovac postigao gol, nakon što su se ajkule odbranile s igračem manje.

Gruzijci ponovo počinju prvi napad u drugoj četvrtini, isključen Ivović.

Kraj prve četvrtine

4:0 Crna Gora opet povela, prvi put sa igračem više.. Darko Brguljan

3:0 Aleksandar Ivović povećao na 3:0

2:0 Vjekoslav Pasković duplira vođstvo ajkula !

Crna Gora se odbranila sa igračem manje.

1:0 Ajkule povele iz akcije koju je realizovao Draško Brguljan. Gol postignut u drugom minutu.

Crna Gora nije uspjela u prvom napadu da postigne gol..

Utakmica je počela, prvi napad za Gruziju..

Crnogorski vaterpolisti u dosadašnjem dijelu takmičenja ostvarili su tri pobjede i remi. Izabranici selektora Ranka Perovića uoči posljednjeg kola imaju isti broj bodova i za četiri pogotka slabiju gol razliku od Italije.

Gruzija je nakon četiri kola bez bodova. Početak duela zakazan je za 11 sati i 30 minuta. U 13 sati sastaće se Rumunija i Rusija, dok će u 19 sati rivali biti Italija i Grčka.

Pobjednik grupe izboriće direktan plasman u polufinale, dok će drugoplasirana i trećeplasirana selekcija igrati četvrtfinale.