Ubjedljiv poraz vaterpolista
arhiva

Svjetska liga

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Srbije 14:5 (4:0, 1:0, 5:1 i 4:4), u utakmici drugog kola A grupe finalnog turnira Svjetske lige u Dubaiju.

To je prvi poraz crnogorskih vaterpolista, nakon jučerašnjeg startnog trijumfa protiv Brazila 15:5. Srbija je upisala drugu pobjedu, a na startu je bila bolja od Kine 21:9.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Dušan Mandić sa pet, dok je Duško Pijetlović postigao tri gola. U crnogorskoj selekciji po jednom u listu strijelaca upisali su se Vjekoslav Pasković, Antonio Petrović, Darko Brguljan, Mlađan Janović i Uroš Čučković.

U drugom meču te grupe Brazil je pobijedio Kinu 12:9 (3:0, 5:0, 3:4 i 1:5) i upisao prvi trijumf. Kina je i poslije drugog kola bez bodova.

Novu pobjedu u B grupi ostvarila je Mađarska, koja je u drugom kolu savladala Kanadu 10:3. U drugom meču te grupe u 16 sati i 30 minuta sastaće se Sjedinjene Američke Države i Australija.

Crna Gora će u trećem kolu, sjutra u 16 sati i 30 minuta, igrati sa Kinom. (rtcg.me)