Rukometaši Srbije i Srpske igrali za poplavljene
Ilustracija

Humanost na djelu

Rukometne reprezentacije Srbije i Republike Srpske odigrale su večeras prijateljsku humanitarnu utakmicu u sportskoj dvorani "Borik" u Banjaluci.

Ulaz je koštao 5 KM, a sav prihod je namijenjen ugroženom stanovništvu u poplavama, piše Klix.ba.

Reprezentacija Srbije je savladala domaćina rezultatom 44:34.

U prvim minutama utakmice povela je Republika Srpska, nakon čega je Srbija uzela vodstvo. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 20:17 za Srbiju. Tokom cijele utakmice vodili su gosti, a publika je imala priliku da uživa sat vremena u kvalitetnoj sportskoj igri. Rezultat je bio u drugom planu.

"Obje reprezentacije su mi drage i mislim da je za svaku pohvalu što je večerašnja utakmica bila humanitarna. Zadovoljan sam igrom, bilo je dosta golova", rekao je Banjalučanin Miloš Ivanović.

U punoj dvorani utakmici su prisustvovali i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, ministar za porodicu, omladinu i sport Nada Tešanović, zamjenik gradonačelnika Jasna Brkić, ministar nauke i tehnologije Jasmin Komić, kao i mnoge druge zvanice iz Republike Srpske.