Jadran šampion Crne Gore
Deseta titula za Jadran

Deseta titula

Vaterpolo klub Jadran Herceg Novi novi je šampion Crne Gore! Budva nije uspjela da odbrani trofej, a u finalnoj seriji, ekipa Vladimira Gojkovića slavila je 3:0 u pobjedama. U posljednjem meču odigranom na Škveru, Jadran je savladao Budvu 13:6.

Podsjećamo, Budvani su stigli bez petorice suspendovanih prvotimaca nakon masovne tuče u prvoj utakmici, nisu nastupili ni povrijeđeni Fran Paškvalin i Bogdan Đurđić...

U  prva dva duela, Jadran je slavio 9:4 i 13:9, a ovo mu je jubilarna deseta titula prvaka države. Jadran je ove sezone osvojio i Kup Crne Gore.

Domaćin, koji je dozvolio rivalu da samo dva puta izjednači rezultat (1:1 i 2:2), prvu četvrtinu dobio je 5:3, a do poluvremena prednost je uvećao na 7:3. Pobjednik duela odlučen je u trećoj četvrtini, nakon koje je hercegnovski tim stekao prednost od osam golova (11:3). Razlika je u posljednjem dijelu meča iznosila i devet golova (12:3 i 13:4).

PVK Jadran - VK Budva 13:6 (5:3, 2:0, 4:0, 2:3)

Sastavi:

PVK Jadran: Kandić, Popadić 1, Bitadze 1, Kovačić 1, Vidović 1, Moskov 1, Porobić 1, Sarić 2, Latinović 1, Sekulić 1, Giga 1, Pješivac 2, Popović, Spaić.

VK Budva: Zubac, Vukmirović, Vujašević, Ćupić, Mitrović 1, Lobov 1, Marković 2, Radunović 1, Ivančević 1, Konatar.