Đer je nedodirljiv, Budućnost druga u Evropi
Đer prejak za podgoričke rukometašice

Mađarice odbranile titulu

Rukometašice Budućnosti poražene su u finalu Lige šampiona u Budimpešti od mađarskog Đera 27:21.

Rukometašice Budućnosti poražene su danas u Budimpešti od Đera 27:21 (15:10), u finalnoj utakmici završnog turnira Lige evropskih šampiona.

Mađarski tim odbranio je šampionski trofej i revanširao se rivalu za poraz u finalu 2012. godine.

Budućnost je igrala drugo finale Lige šampiona, nakon što je prije dvije godine u dvomeču bila bolja od Đera.

Domaćin turnira opravdao je ulogu favorita, tokom cijelog meča bio je u vođstvu, koje je u 23. minutu iznosilo i šest golova (12:6).

Budućnost nijednom večeras nije vodila, a samo dva puta zaostatak je uspjela da svede na gol (2:1 i 3:2).

Đer je, nakon serije 4:0, u 14. minutu poveo 7:2, u 20. bilo je 10:5, dok je u 23. razlika iznosila šest golova (12:6), koliko je bilo i u 32. minutu (16:10).

Razlika je u samom finišu iznosila i sedam golova (27:20)

Budućnost je u nastavku samo jednom zaprijetila, sa dva uzastopna pogotka u 37. smanjila je zaostatak na tri gola (17:14), ali je domaćin ponovo prednost vratio na pet pogodaka (19:14) u 42. i praktično već tada riješio sve dileme oko pobjednika.

Budućnost je od desetog minuta igrala bez Suzane Lazović, a minut i po prije kraja povrijedila se i Dragana Cvijić.

Najefikasnija u pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Katrin Lunde Haraldsen sa 13 odbrana, bila je Anita Gorbic sa sedam, dok su po četiri pogotka postigle Hajdi Loke, Eduarda Amorim i Adrien Orban.

Crnogorska reprezentativka u dresu Đera Katarina Bulatović postigla je tri gola.

U ekipi Budućnosti najbolja je bila Kristina Neagu sa sedam, dok je Kamila Dalbi postigla pet golova.

Kapiten Klara Voltering meč je završila sa 12 odbrana.

U meču za treće mjesto Vardar je pobijedio Midtjiland 34:31.(MINA)

Mađarski tim odbranio je šampionski trofej

Prvo poluvrijeme pripalo je Đeru. Mađarice su odigrale fantastičnu odrbranu i napad. Naš tim drže Neagu i Dalbi sa po četiri gola. Budućnost je veći dio poluvremena odigrala bez Suzane Lazović, zbog povrede koljena morala da izađe sa terena.

Budućnost je juče u polufinalu nakon produžetaka eliminisala Vardar 22:20, dok je Đer bio bolji od danskog Midtjilanda 29:26.