Mrvaljević poražen u meču za medalju
Srđan Mrvaljević

Gran pri u južnokorejskom gradu Džežuu

Najbolji crnogorski džudista Srđan Mrvaljević osvojio je peto mjesto na Gran priju u južnokorejskom gradu Džežuu /Jeju/.

On je jutros u meču za treće mjesto, kategorije do 81 kilogram, poražen od Južnokoreanca Seungsu Lija. Mrvaljević je u prvom kolu bio slobodan, dok je u drugom pobijedio Ivana Jefanova iz Ukrajine.

U meču za polufinale poražen je od domaćeg borca Von Jun Junga.

"Na kraju izgubio sam od Koreanca koga sam već jednom tukao. Ovo je odlično za početak i veoma sam zadivoljan. Slijedi 15 dana treninga u Tokiju da bi se što bolje podigla forma za početak sezone u januaru i sakupljanje olimpiskih poena", kazao je Mrvaljević prenosi Portal Analitika.

Bronzano odličje osvojio je Šveđanin Robin Pacek. U južnokorejskom finalu slavio je Je Bum Kim, koji je bio bolji od Junga. U obje konkurencije prijavljeno je 186 takmičara iz 30 država.