"Ajkule" izgubile od Španije; Gojković: Nismo pokazali agresivnost i želju da postignemo pogodak

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Španije 8:6 (3:2, 2:1, 2:2 i 1:1), u drugom kolu B grupe olimpijskog turnira u Tokiju. Selektor crnogorske vaterpolo reprezentacije Vladimir Gojković kazao je nakon poraza ocijenio je da prva četvrtina meča i nije bila toliko loša.

"Bile su te dvije neke diskutabilne situacije, za penal, mi možda nijesmo pokazivali agresivnost da želimo da damo go", rekao je Gojković.

Kazao je kako smatra da su u prve dvije četvrtine imali svoje šanse gdje nijesu imali odlučnost.

"Bili smo na pragu", kazao je Gojković.

Prvi poraz

Inače, ovo je prvi poraz crnogorskih vaterpolista na turniru, nakon startnog trijumfa protiv Australije (15:10).

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića nijesu razočarali, odigrali su dobar meč i pružili snažan otpor rivalu, ali je za povoljniji rezultat falilo i malo sreće.

Odličan nastup španskog golmana Danijela Lopeza i više pogođenih stativa i prečki presudilo je pobjednika.

Španija je potvrdila kvalitet i ambicije za visok plasman, kao i da trijumf protiv Srbije nije bio slučajan.

Crna Gora je samo jednom, na početku meča, bila u vođstvu (1:0), a posljednji put uspjela je da izjednači srednom druge četvrtine (3:3).

Španija je sa tri uzastopna pogotka povela 6:3, početkom trećeg dijela meča.

Crna Gora je smanjila na 6:5 i imala napad sa igračem više za izjednačenje, ali nije uspjela da ga realizuje.

Uslijedio je pogodak Španije za vođstvo od 7:5 uoči posljednjih osam minuta.

Preksjutra protiv Hrvatske

Sve dileme oko pobjednika riješio je Martin Famera početkom posljednje četvrtine i svom timu donio vođstvo od 8:5.

Španski tim do pobjede vodili su Blaj Malarak, Alvaro Granados i Bernat Salahuža sa po dva gola, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Alberto Munariz i Martin Famera.

U crnogorskoj reprezentaciji Dušan Matković je postigao tri gola, Aleksandar Ivović dva, a jedan Stefan Vidović.

Crna Gora će u narednom kolu, u četvrtak u osam sati i 30 minuta, igrati sa Hrvatskom.