Crna Gora poražena od Mađarske
ilustracija

Samarcidis kup:

Crnogorski vaterpolisti su poraženi su jutros od Mađarske na startu "Samarcidis kupa" koji se igra u grčkoj Lamiji.

Mađari su slavili sa 8:6, a u velikoj prednosti su bili već nakon prve četvrtine kada su vodili sa 3:0.

Pred početak posljednje dionice je bilo 7:3, a tim Ranka Perovića je do kraja ublažio poraz.

Darko Brguljan je sa dva gola bio najefikasniji u crnogorskom timu, a po jednom su pogađali Draško Brguljan, Mlađan Janović, Aleksandar Ivović i Filip Klikovac.

Šansu su dobila oba golmana - Zdravko Radić je branio u prvom, a Dejan Lazović u drugom poluvremenu.

Za duel sa Mađarskom pošteđeni su Uroš Čučković i Luka Sekulić, kao i Francuz Igo Kruzija koji i dalje čeka dozvolu FINA da nastupi za "ajkule".

Naš nacionalni tim će sjutra odigrati dva meča - od 10.30 je protivnik Srbija, a u 18.30 Italija.

Mađarska - Crna Gora 8:6 (3:0, 1:1, 3:2, 1:3)

Lamija - Gradski bazen. Gledalaca: 50. Sudije: Radičević (Hrvatska), Dančevski (Makedonija).

Mađarska: Nađ, Gor Nađ, Madaraš 1, Batori, Vamoš, Hošnjanski 1, A. Deker, Sivoš 2, Torok, De. Varga 2, G. Kiš 1, Harai 1, Levai.

Crna Gora: Radić, Dr. Brguljan 1, Pasković, Petrović, Da. Brguljan 2, Drašković, M. Janović 1, N. Janović, Ivović 1, Mišić, Klikovac 1, Jokić, Lazović.