Košarkaši Budućnosti poraženi u Istanbulu

Nijesu uspjeli da zabilježe prvu pobjedu na gostujućem terenu

Košarkaši Budućnost Voli nijesu uspjeli da zabilježe prvu pobjedu na gostujućem terenu u Evroligi. Plavi su u okviru 13.runde poraženi od Anadolu Efes Istanbul rezultatom 106-68 .

U prvom poluvremenu ekipa Budućnosti je držala priključak zahvaljujući prije svega Klarku koji je bio nezaustavljiv za protivničku odbranu.

Domaćin je  pogađao iz svih pozicija pa je naša ekipa uprkos dobrom napadačkom izdanju pored 41 postignutog poena imala 8 poena zaostatka na poluvremenu, saopšteno je iz KK Budućnost Voli.

Kapiten Šehović je pogodio trojku uz faul na startu treće četvrtine i činilo se da Plavi hvataju priključak.

Ipak košarkaši Anadolu Efes Istanbul su nastavili da pogađaju trojke i ubrzo stekli nedostižnu prednost.

Sjajan šut domaćina i nešto lošija odbrana na perimetru naše ekipa uslovili su ubjedljiv poraz.

Čini se da je i serija putovanja uticala na energiju tima.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Earl Klark sa 21 poenom dok je pobjedničku ekipu predvodio Beaubois sa 22 poena.

Priliku da poprave utisak Plavi će imati već u četvrtak 20.decembra kada u Moraču gostuje KK Fenerbahče BEKO Istanbul.