Brazil ide kući: Belgija se plasirala u polufinale SP-a

Belgija je druga reprezentacija koja je izborila plasman u polufinale Svjetskog prvenstva koje se igra u Rusiji.

Fernandinjo je u 13. minutu utakmice u Kazanju postigao autogol i tako prizvao “prokletstvo“ SP-a na peterostrukog svjetskog prvaka.

Loša sreća nastavljena je i u 31. minutu kada je fudbaler Mančester Sitija Kevin De Brujne postigao pogodak za Belgijance.

Brazilci, jedan od favorita za prvaka na ovogodišnjem Mundijalu, imali su nekoliko šansi da stvari okrenu u svoju korist, ali ideje nisu do kraja realizovane.

Ipak, Brazilci su u 76. minutu smanjili razliku, kada je Renato Augusto postigao pogodak.

2018070623132135435382002Web

Nejmar je imao sjajnu šansu u sudijskoj nadoknadi, ali Tibo Kurtoa brani i time omogućava Belgiji prolaz.

Belgija će 10. jula u Sankt Peterburgu igrati protiv Francuske koja je danas savladala Urugvaj (2:0).

Sjutra su na rasporedu utakmice Rusija - Hrvatska i Švedska - Engleska.