Srbija savladala Kostariku rezultatom 1:0

Svjetsko prvenstvo 2018

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je danas reprezentaciju Kostarike rezultatom 1:0 u prvoj utakmici E grupe na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Srbija se vratila na Mundijal posle osmogodišnje pauze, dok je Kostarika nastupila na prošlom u Brazilu gdje je zabilježila najbolji plasman u istoriji stigavši do četvrtfinala.

U 26. minutu bila je velika šansa koju Srbija nije iskoristila, kada je Sergej Milinković-Savić "makazicama" šutirao na gol Kostarike, ali Kejlor Navas brani.

Na poluvremenu, rezultat je bio 0:0, prenosi Anadolija.

2018061723095342634753448Web

U 51. minutu, najbolju šansu za Srbiju imao je Aleksandar Mitrović, ali je njegov pokušaj odbranjen.

Gol za reprezentaciju Srbije u 56. minutu postigao je Aleksandar Kolarov.

Pokušali su Kostarikanci iz prekida u 72. minutu, ali odbrana Srbije igrala je bez greške.

Pet minuta prije kraja utakmice, bio je žestok pritisak Kostarike, ali je utakmica završena pobjedom Srbije.

2018061723095387634754694Web

U centru Beograda, na Mundijalskom trgu, građani su bodrili Srbiju tokom čitave utakmice, a osim tribina i klupa, sjedjeli su i na asfaltu na Trgu Nikole Pašića sa vidnim obilježjima Srbije, poput zastava i dresova fudbalske reprezentacije, kao i trubica.

Oni su aplauzima pratili svaki napad, ali i dobru odbranu reprezentacije Srbije.

Utakmica je odigrana na "Kosmos areni" u Samari, a glavni sudija je bio Mlang Dijediju iz Senegala.

U drugom meču Grupe E od 20 časova sastaju se Brazil i Švajcarska.