Liverpul drugi finalista Lige šampiona

Roma je u revanšu polufinala Lige prvaka na stadionu "Olimpiko" rezultatom 4:2 savladala Liverpul koji je ipak zbog pobjede od 5:2 u prvom meču izborio plasman u finale.

Gosti su poveli već u 9. minuti golom Sadija Manea koji je pogodio na asistenciju Roberta Firmina.

Roma je uspjela izjednačiti na 1:1 u 15. minuti autogolom Džejmsa Milnera.

Liverpul je u 25. minuti poveo sa 2:1 golom Žoržino Vajnaldum što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Domaćin je ponovo uspio izjednačiti rezultat golom Edina Džeka u 52. minuti.

Roma je u 86. minuti golom Rađe Naingolana uspjela povesti sa 3:2, a potom i sa 4:2, ponovo golom Naingolana, ovaj put iz penala u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Liverpul je tako uspio sačuvati stečenu prednost za plasman u finale ovog takmičenja.

U finalu će igrati protiv Real Madrida koji je u polufinalu izbacio Bajern Minhen.

Finale Lige šampiona igraće se 26. maja na Olimpijskom stadionu u Kijevu.