Realizacija projekta izgradnje vrtića uspješna
Sa sastanka

Sastanak sa predstavnicima CEB-a

Realizacija projekta izgradnje vrtića uspješna

Projekat „Izgradnja sedam novih predškolskih ustanova i renoviranje postojeće predškolske infrastrukture u Crnoj Gori“ realizuje se uspješno, ocijenjeno je na sastanku generalne direktorice Direktorata za predškolsko, osnovno i inkluzivno obrazovanje i vaspitanje Arijane Nikolić Vučinić i načenice Direkcije za predškolsko i inkluzivno obrazovanje Tamare Milić sa Jael Dutileul savjetnicom za obrazovanje Banke za razvoj Savjeta Evrope (CEB), iz čijeg kredita se finansira ovaj projekat.

Projekat je vrijedan 17 miliona eura, a njime je predviđena izgradnja sedam vrtića i to: četiri u Podgorici i po jedan u Baru, Pljevljima i Ulcinju. 

Dutileul je izrazila zadovoljstvo zbog skorog završetka radova na vrtiću na Starom aerodromu, čime će Podgorica dobiti još jedan novi vrtić vrijedan 2,7 miliona eura, a kapaciteta oko 340 djece. 

Ocijenjeno je da je od velikog značaja nedavno otklanjanje smetnji za početak pokretanja procedura za izgradnju vrtića u Ulcinju, nakon što je Opština na Vladu Crne Gore prenijela pravo raspolaganja zemljištem na kome je planirana gradnja vrtića. 

"Za sada je kroz ovaj projekat u Podgorici izgrađen jedan objekat u Zagoriču, kapaciteta za preko 200 djece, a radovi na vrtiću na Starom aerodromu biće završeni u prvoj polovini ove godine. Na preostalih pet objekata se radi i oni su u različitim fazama. Za objekte u Tuzima i Baru se radi na izboru izvođača radova, za objekat u Pljevljima uskoro se očekuje raspisivanje tendera za izgradnju, a za objekat u Bloku 6 u toku je izrada glavnog projekta", navodi se u saopštenju Ministarstva prosvjete.

Takođe, na sastanku je predstavljen napredak u dijelu predškolskog vaspitanja i obrazovanja, dosadašnja realizacija obaveza koje proističu iz Strategije ranog i predškolskog vaspitanja i obrazovanja u Crnoj Gori 2016-2020, a bilo je riječi i o implementaciji novih zakonskih rješenja u oblasti predškolskog vaspitanja i obrazovanja, kao i o značaju interaktivnih službi za povećanje obuhvata djece predškolskim obrazovanjem. 

Iz Ministarstva dodaju da je doprinos CEB-a razvoju predškolskog obrazovanja u Crnoj Gori izuzetan, ne samo u dijelu izgradnje dodatnih kapaciteta, već i u sticanju znanja o projektovanju vrtića, kako bi se kroz arhitektonska rješenja postigli najbolji uslovi za boravak mališana.

Komentari

Komentara: (0)

Novi komentar

Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.

Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.

Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.