Zvezda remizirila protiv Arsenala

Liga Evrope, 4. kolo

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su sinoć 0:0 protiv Arsenala u Londonu, u utakmici četvrtog kola Grupe H u Ligi Evropa.

Utakmica je igrana pred oko 50.000 ljudi na stadionu Emirati, od čega tri hiljade navijača Zvezde, koji su cijelu utakmicu bili bučniji od domaće publike.

U petom kolu 23. novembra Zvezda će igrati u Bjelorusiji protiv BATE Borisova, a Arsenal će igrati u Kelnu.

U drugoj utakmici u toj grupi Keln je na svom terenu pobijedio BATE Borisov sa 5:2.

Makedonski Vardar je u grupi "L" u gostima doživio poraz od Real Sosijedada sa 3:0. U istoj grupi, Rozenborg je igrao 1:1 protiv Zenit Petersburga.

U grupi "I", portugalski Guimaraes je slavio protiv Marseja rezultatom 1:0, dok su Salcburg i Konjaspor igrali bez golova.

Herta Berlin je u grupi "J" upisala pobjedu sa 2:0 protiv Zorye Luhansk, dok je Atletik Bilbao slavio protiv švedskog Ostersundsa rezultatom 1:0.

U okviru grupe "K", Lacio je golom u posljednjim minutama meča uspio savladati Nicu rezultatom 1:0.

U ostalim mečevima koji su se igrali u terminu od 21.05 postignuti su sljedeći rezultati: FCSB - Hapoel Be'er Sheva 1:1, Plzen - Lugano 4:1 i Vitesse - Waregem 0:2.

U utakmicama koje su se igrale u terminu od 19.00 sati, fudbaleri Partizana su na "Stadionu Partizana" u Beogradu u grupi "B" savladali albanski Skenderbeu rezultatom 2:0. U istoj grupi, Young Boys je u Bernu poražen od Dynamo Kyiva sa 0:1.

Aktuelni prvak Hrvatske Rijeka je na Rujevici u meču grupe "D" doživjela poraz sa 1:4 od Austrije iz Beča. U istoj grupi, grčki AEK je na "Olympiako Stadio Spyros Louis" u Atini igrao bez golova protiv AC Milana.

U grupi "C", Bašakšehir je u Istanbulu igrao neriješeno 1:1 protiv Hofenhajma. Domaćin je uspio spasiti bod u trećoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena pogotkom bh. reprezentativca Edina Višće.

Lion je u grupi "E" kao domaćin savladao ekipu Evertona rezultatom 3:0. Everton je od 80. minute igrao sa igračem manje nako što je Morgan Schneiderlin zaradio crveni karton.

U grupi "A", Slavia Prag je u na "Eden Aréni" u Pragu poražena od Viljareala rezultatom 0:2.

U ostalim mečevima koji su se igrali u terminu od 19.00 postignuti su sljedeći rezultati: Apolon - Atalanta 1:1, Kopenhagen - Zlin 3:0, Lokomotiv Moskva - Šerif Tiraspol 1:2, Ludogorec - Braga 1:1 i Makabi Tel Aviv - FC Astana 0:1.