SP: Crna Gora i Srbija odigrale neriješeno

Danska

Na otvaranju Svjetskog prvenstva za rukometašice u Danskoj Crna Gora i Srbija odigrale neriješeno - 28:28.

Duel aktuelnih olimpijskih i svjetskih vicešampionki na otvaranju smotre najboljih ženskih selekcija u rukometu završen je bez pobjednika: Crna Gora – Srbija 28:28 (16:14), prenosi Mondo.

Ovakvim epilogom svakako su zadovoljnije Srpkinje koje su na šampionat u Dansku doputovale sa podmlađenim sastavom i bez ozbiljnijih takmičarskih ambicija. Od finiša prvog poluvremena pa sve do pretposlednjeg minuta činilo se da će “lavice” opravdati status favorita ali je upornost i veliki motiv srpske ekipe donio neočekivanu dramu u finišu u kojoj su Adžićeve izabranice propustile šansu da, ipak, dobiju meč.

Da će Katarina Bulatović i drugarice biti na teškom ispitu moglo se naslutiti već na otvaranju meča nakon serije Srpkinja 3-0. Najjače oružje “lavica” odbrana, nije funkcionisalo do sredine prvog poluvremena o čemu najbolje govori podatak da je Raičić za prvih 15 minuta čak 11 puta morala da vadi loptu iz mreže!

U narednih 15 minuta, međutim, Srpkinje su postigle još samo tri gola, “Lavice” sedam, pa se činilo da će meč, uprkos problemima Adžićevog tima u uvodnim minutima, biti lišen rezultatske dramatike. U 29. minutu “Lavice” su serijom 3-0 stigle i do tri gola viška 16:13.briljirala je u tim trenucima Katarina Bulatović koja je iz šest šuteva postigla isto toliko golova!

U 24. minutu srpski tim je ostao bez jedne od najboljih tokom uvodnih 15 minuta Stojiljković koja je dobila direktni crveni karton zbog grubog fula.

Srpkinjama, međutim, uprkos naletu “lavica” nije padalo na pamet da dižu bijelu zastavicu. Upravo je u finišu prvog poluvremena, Srbija započela seriju od tri vezana gola kojom je u 33. minutu stigla do izjednačenja (16:16). To je, ispostavilo se, bilo pretposlednje izjednačenje na meču jer je Crna Gora u nastavku sve do završnice držala prednost koja je u 44. minutu dostigla rekordnih četiri gola razlike (24:20).

Ni to, međutim, nije bilo dovoljno da se uđe u mirniji finiš. “Lavice” su, uprkos velikim problemima u organizaciji napada, održavale prednost, od 2 do tri gola razlike sve do 51. minuta kada je protivnik prvi put najavio dramu u foto finišu primaknuvši se na samo gol zaostatka (24:23).

Nekoliko puta, međutim, Srpkinje su griješile u kontrama, a na golu Crne Gore blistala je Rajčić. U 57. minutu činilo se, ipak, da bodovi idu na konto favorite u ovom meču jer je pri rezultatu 27:26, selektor Dragan Adžić vratio na parket Mariju Jovanović koja je početkom drugog dijela morala van terena zbog povrede članka. Upravo je ona, tek što se vratila u igru, postigla 28. gol za “lavice” ali i bila zaustavljena desetak sekundi prije kraja iz solidne pozicije za šut.

Prethodno su Georgijev i Krpež iz sedmerca sa dva gola kaznile slabu igru u napadu crnogorske selekcije.